Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

Festiwal Młodych Talentów

Zwieńczeniem tegorocznego Festiwalu Młodych Talentów był pokaz finałowy w sądeckim Sokole.

Wtedy też zostały rozdane wszystkie nagrody, a mianowicie:

·         Nagrodę publiczności otrzymał Jakub Stawiarski, który został także wyróżniony przez Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Piotra Naimskiego.

·         Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Janusz Kwiatkowski wręczył nagrodę Julii Wańczyk, Jakubowy Serwatce oraz Mikołajowi Gumulskiemu.

·         Kolejną nagrodzoną osobą była Magdalena Kaleta która otrzymała dwie nagrody, Nagrodę Przewodniczącego Rady Artystycznej Festiwalu Młodych Talentów Aleksandra Porzucka „za artyzm, liryczność i bezgraniczną ofiarność zawsze słusznej sprawie FMT” oraz Nagrodę Towarzystwa Absolwentów i Przyjaciół I Liceum i Gimnazjum imienia Jana Długosza w Nowym Sączu, która wręczył Ludomir Handzel – Prezes Towarzystwa Absolwentów.

·         Odznaczenia „Dyrekcji Festiwalu” powędrowała również  do Gabrieli Bojanowskiej oraz Dawida Kubasa. Natomiast Odznaczenia „za wytrwałość fizyczną i psychiczną” odebrali „Spece od  a Majkrofonów, Akustyczni Majstrowie, Światłoczuli”.

Jak zapisane jest w tradycji wydarzenia, w tym roku również nie zabrakło płomiennych wystąpień zaproszonych gości. Aleksander Rybski Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, zwrócił uwagę na moc edukacyjną tego rodzaju przedsięwzięcia. Podkreślał, iż właśnie one kształtują przyszłe życie w dorosłości, pobudzają do kreatywności i na zawsze pozostawiają miłe  wspomnienia, o których pamięta się na zawsze.

Prezydent Miasta Wojciech Piech nie krył podziwu dla organizatorów jak i samych niesamowitych artystów. Zaznaczał, iż to właśnie oni są  dumą dla miasta, pokoleniem, które obdarzone jest tym co najlepsze;   wrażliwością, dowcipem, inteligencją-  gotowe zmieniać świat.

Warto nadmienić  jak wielką popularnością cieszy się Festiwal. W samych eliminacjach brało udział ponad 200 osób !

Nie zabrakło też informacji, która wszystkich zaskoczyła, a  w którą niektórzy do teraz nie mogą uwierzyć-  Barbara Porzucek, 30 letni Dyrektor Festiwalu Młodych Talentów, osoba która grała pierwsze skrzypce, odchodzi na festiwalową emeryturę.

Cała społeczność odśpiewała  „Cioci Basi” Sto lat i podziękowała jej za swoje zaangażowanie w organizacje FMT,  w którą wkładała całe serce.

My również bardzo serdecznie dziękujemy niezastąpionej Pani Barbarze Porzucek !  O nas

Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu jest grupą absolwentów i sympatyków I LO w Nowym Sączu.

  Ostatnio dodane zdjęcia
Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018 Festiwal Młodych Talentów 2018
  Kontakt
  Towarzystwo Absolwentów i Przyjaciół I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

ul. Jana Długosza 5,
33-320 Nowy Sącz.

Tel : + 48 18 448 40 20
Fax: + 48 18 448 40 22